Kőolajszármazékok
A kőolajszármazékok nagyon károsak a bőrre nézve, valamint függőséget okoznak.A kőolajszármazékok azért nagyon károsak a bőrre, mert eltömítik a pórusokat, ezzel megakadályozva az elengedhetetlen bőrlégzést. Nem sok ember tudja, hogy a szervezetünk számára szükséges oxigén 5%-át bőrön keresztül vesszük fel a környezetből. Amennyiben ezt nem tudjuk megtenni, mert a bőr pórusai teljesen el vannak zárva, akkor ez egyrészt hiányt okoz, másrészt a bőrfelszínt teljesen elzárja az oxigéntől.
-- >> Így készülj a babára! Katt! - >>Ez további gondokhoz vezet, hiszen a bőr elveszíti természetes védekező képességét, ezáltal hajlamossá teszi a gyulladásra és egyéb bőrbetegségekre.
Mit figyeljünk a kozmetikumok csomagolásán?
A következőkben csak a leggyakoribb kőolajszármazékok lesznek felsorolva, melyek fel vannak tüntetve a kozmetikumok csomagolásán, ezáltal kapunk némi információt arról, mely termékek vásárlásától kell tartózkodni.A leggyakoribb kőolajszármazékok a Vaseline (Petrolatum), Petrol Wax (Paraffinum-Liquidum, Ceresin, Cera Microcristallina, Ozokerit).
Milyen jelzésekből tudatjuk azt, hogy valami tényleg biokozmetikum és a fent felsorolt összetevőket nem tartalmazza?
Kattints ide, ha kíváncsi vagy! Hogyan vesszük észre, hogy nem megfelelő a kozmetikum?
Amikor egy krém érezhetően nem szívódik fel teljesen, hanem nehézkesen megtelepszik a bőrfelszínen. Amikor az ember érzi, hogy izzad a krém alatt. Amikor a krém ragad az arcon, és még huzamosabb idő után is érezhetően ott van a bőrfelszínen, akkor nagy valószínűséggel kőolajszármazék van a krémben.Amikor valaki nem allergiás, ennek ellenére pattanásos és gyulladt a bőre, akkor is ezt kell elsődlegesen megvizsgálni, hogy a használatban lévő kozmetikumok tartalmaznak-e kőolajszármazékot, mert az elsődleges ok ez szokott lenni.
Az ajakápolók különösen veszélyesek, azoknak majdnem minden fajtája tartalmazza ezeket a káros anyagokat.
Érdemes áttérni azokra a kozmetikumokra, melyek növényi származékú olajjal készülnek. Természetesen, lesz némi köztes idő, amikor a bőrnek át kell állni az új, értékesebb anyagra, de ez egy-két hétnél nem fog több időt igénybe venni.
Milyen jelzésekből tudatjuk azt, hogy valami tényleg biokozmetikum és a fent felsorolt összetevőket nem tartalmazza?
Kattints ide, ha kíváncsi vagy! Vásárolni szeretnél vagy csak nézelődni a biokozmetikumok között?
Akkor kattints ide!